Zapoznaj się z ofertą

Berlin i Poczdam 2 dni – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Zapraszamy na podróż do stolicy Niemiec! Tym razem odwiedzimy jeszcze Poczdam, czyli stolicę Brandenburgii słynącą z przepięknych zespołów zabytkowych. Berlin to jedna z najciekawszych stolic Europy i największe miasto naszego zachodniego sąsiada. Poczdam to XVIII wieczna spuścizna dawnej, fryderycjańskiej świetności państwa. W Berlinie budynki kontrastują z nowoczesną architekturą, muzea przyciągają swymi walorami wielomilionowe tłumy oferując ciekawostki z różnych rejonów świata, natomiast Poczdam oczarowuje Pałacem Sanssouci, zgraną kompozycją architektury, na który ogromny wpływ mieli francuscy hugenoci. Atrakcyjność obu miejsc jest ogromna, a najważniejsze, że jest w zasięgu ręki:)

Dzień 1 

Przejazd do Berlina. W programie zobaczymy:

trzy symbole Berlina: Reichstag, Brama Brandenburska, Mur Berliński, reprezentacyjny salon Berlin „pod lipami” Unter den Linden, trzy berlińskie katedry: Berliner Dom, Francuska oraz św. JadwigiWyspę Muzeów wpisaną na światową listę UNESCO, wieżę telewizyjną, Kościół św. Mikołaja, Czerwony Ratusz. Potsdamer Platz z nowoczesną zabudową, nazywany berlińskim Manhattanem. Kościół Pamięci – który jest symbolem niszczycielskiej siły wojny, nazizmu i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Siegssäule – Kolumna Zwycięstwa, zwana przez berlińczyków Złotą Elzą. 

Po zwiedzaniu z przewodnikiem czas wolny na Ku`dammie – ulubionej ulicy handlowej Berlina. Po zwiedzaniu można tu usiąść wygodnie w przytulnej restauracji i zregenerować siły. Okazja do spróbowania berlińskich specjałów. Możliwość zrobienia zakupów, nabycia niedrogich pamiątek.

Podczas zwiedzania przewidziano czas wolny około 2 godzin, na wejście do wybranych przez Państwa obiektów, (przewodnik umówi się z Państwem na konkretną godzinę w charakterystycznym miejscu po czasie wolnym).
W czasie wolnym możemy podejść do takich obiektów – nasze propozycje: 

Muzeum Pergamońskie – najsłynniejsze berlińskie muzeum, prezentujące skarby starożytności m.in cenny Ołtarz Pergamoński

Wstęp: dzieci 6 € (w cenie audioguide w j. polskim) 

Altes Museum – słynące z kolekcji sztuki starożytnego Egiptu.

Wstęp: dorośli 10 €, dzieci, studenci 5 € (w cenie audioguide w j.polskim) 

Berlińskie Akwarium z wodnym światem – największe cylindryczne akwarium świata, które podziwia się ze specjalnej windy wwożącej na jego szczyt.

Wstęp: dzieci 9 €, 

Wieża Telewizyjna – wjazd na kopułę widokową, najwyższego budynku w Niemczech, dumy Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Wstęp: dzieci 15 €

Możliwość indywidualnej rezygnacji ze zwiedzania obiektów i czas wolny na Alexanderplatz.

Dzień 2 

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Poczdamu – miasta pałaców i ogrodów, będącego malowniczą rezydencją dynastii Hohenzollernów. Kilka pokoleń władców i ich architektów, stworzyło dzieło sztuki najwyższej rangi. Zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dla jednych Poczdam to „pruska Arkadia” dla innych „wojskowa Sparta”, każdy rozstrzygnie sam. Zwiedzanie m.in:

  • Sanssouci – nazwa letniego pałacu Fryderyka Wielkiego, rozległego parku i…marzenia, które spełnia się na oczach każdego odwiedzającego. Spacer romantycznymi alejkami do: Groty Neptuna, Rzymskich Łaźni, Oranżerii, Nowego Pałacu. Chwila na odpoczynek w cieniu Wielkiej Fontanny bądź też na ławeczkach przy Chińskiej Herbaciarni.
  • Urokliwa dzielnica holenderska, intrygująca rosyjska kolonia Aleksandrowka czy Kościół Francuski to dowód, że Poczdam to fascynujące miasto „o wielu twarzach”.
  • Pałac Cecilienhof – ostatni zamek Hohenzollernów był miejscem ostatniej konferencji pokojowej Wielkiej Trójki, na której rozstrzygano losy powojennej Europy.

W drodze powrotnej czas na zakupy w dużym centrum handlowym oraz przerwa na obiad. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Wyliczana cena zawiera: transport, ubezpieczenie, usługę pilota i przewodnika, 1 nocleg, 1 obiadokolację, 1 śniadanie, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, darmowe miejsca dla opiekunów (1 na 15 uczniów).

Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca października. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać