Zapoznaj się z ofertą

Trójmiasto i Malbork 3 dni – dla szkół

Data wycieczki:

Wiosna, lato, jesień

Cena za osobę:

Ustalana indywidualnie

Program jest tak zaprojektowany aby dzieci wraz z opiekunami zobaczyły najciekawsze i najbardziej znane miejsca w czasie wyjazdu. Stawiamy na walory poznawcze, które będą mogły być wykorzystane przez dzieci w dalszej edukacji szkolnej. Stąd też, wśród grona pilotów i przewodników, których wysyłamy z dziećmi znaleźli się ludzie z pasją i zamiłowaniem do historii.

Gdańsk, to najbardziej obfitujące w zabytki miasto całego wybrzeża Bałtyku, ponad 1000 letnie miasto rokrocznie przyciąga rzesze turystów spragnionych zobaczenia niezwykłych budowli, pięknych deptaków, sklepików z bursztynami oraz szerokich plaż. Gdańsk kojarzony jest także z tragiczną historią XX wieku, która niewątpliwie miała wpływ na losy świata! Sopot to elegancki kurort, z przepięknym molem oraz popularnym Grand Hotelem, wymyślne wille dodają uroku temu miastu. Gdynia to modernistyczne oblicze Trójmiasta, z kolekcją zabytkowych statków. Zamek w Malborku zachwyca wielkością i rozwiązaniami architektonicznymi.

Dzień 1

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.

Przyjazd do Gdańska około południa, zwiedzanie Głównego Miasta: Ul. Długa, czyli najsłynniejsza ulica starego miasta, na której zobaczymy – Dom Uphagena, Ratusz, Długi Targ (z wizytówkami Trójmiasta – fontanną Neptuna oraz Dworem Artusa).

Przespacerujemy się na Długie Pobrzeże, ze słynnym Żurawiem.

Ulica Mariacka to wg nas jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, wzdłuż niej otwarte są sklepy z bursztynowymi precjozami oraz kameralne kawiarnie – tutaj czas się zatrzymał. Odwiedzimy Bazylikę Mariacką. Czas wolny na Głównym Mieście.
Przejazd na Westerplatte – wejdziemy na teren Wojskowej Składnicy Tranzytowej, gdzie zobaczymy Pomnik Obrońców Wybrzeża, odwiedzimy także Cmentarz Obrońców Westerplatte i koszary. Obiadokolacja.
Przejazd do miejsca zakwaterowania

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do reprezentacyjnej dzielnicy Gdańska – Oliwy. Przespacerujemy się pięknie zaprojektowanym i nieskazitelnie zadbanym Parku Oliwskim. Przy okazji wstąpimy do słynnej katedry oliwskiej z rokokowym wnętrzem, posłuchamy koncertu organowego. Przejedziemy ul. Polanki – z okien autokaru zobaczymy willę, w której zamieszkuje Lech Wałęsa oraz sąsiadujący z nią meczet.

Dalsze zwiedzanie Trójmiasta. ZobaczymyStocznię Gdańską, Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców oraz Historyczną Bramę nr 2. Przejedziemy do Gdyni, w której zwiedzimy Skwer Kościuszki, Molo Południowe, ORP Błyskawica – z zewnątrz, Dar Pomorza – zwiedzanie wnętrz legendarnej jednostki szkoleniowej.

Przejazd do Sopotu, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, Grand Hotel, Pomnik Haffnera. Czas wolny (plaża, molo, sklepiki, restauracje, kafejki). Przejazd do Malborka, obiadokolacja, nocleg

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie największego zamku w Polsce – krzyżackiego Zamku w Malborku. Trasa zwiedzania wiedzie przez sale reprezentacyjne, izbę konwentu, ale także sypialnię wielkiego mistrza, kuchnie, średniowieczne toalety. Od niedawna zwiedza się także odremontowaną kaplicę NMP, zachwycającą połączeniem historii i nowoczesności.
Powrót około godz. 22.00.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą, prosimy skorzystać z poniższego formularza w celu uzyskania więcej informacji 🙂

Wyliczana cena zawiera: transport, usługę pilota i przewodnika, ubezpieczenie, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilety wstępu do katedry, Daru Pomorza, zamku w Malborku, darmowe miejsca dla opiekunów (1 na 15 uczniów)

Uwaga! Wycieczka może odbywać się od początku kwietnia do końca października. Istnieje możliwość zmiany programu (np. odjęcie, dodanie niektórych atrakcji).

Każdą wycieczkę wyliczamy indywidualnie. Cena jest uzależniona od ilości osób pełnopłatnych.

Mogą Ci się spodobać