Zapoznaj się z ofertą

Praga klasyczna

Data wycieczki:

13 lipca 2024

Cena za osobę:

180 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 6.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 6.15 (ul. Sikorskiego – Tauron). Planowany powrót ok. godz. 21.00.

Naszą podróż po Pradze rozpoczniemy od spaceru z przewodnikiem po stolicy Czech, podczas którego zobaczycie i usłyszycie opowieści o najcenniejszych miejscach Miasta Stu Wież. Na trasie: Hradczany, czyli Dzielnica Królewska – ze słynnym Zamkiem Praskim. Zwiedzimy: królewskie dziedzińce, Stary Pałac Królewski, Bazylikę Św. Jerzego, Złotą Uliczkę i Katedrę Św. Wita. Następnie przechodzimy na Malą Strane. Tutaj spacer po urokliwej, artystycznej dzielnicy. Jednym z najbardziej znanych obiektów Czech jest Most Karola – potężny, średniowieczny most łączący oba brzegi Wełtawy. Most ozdobiony jest 30 barokowymi rzeźbami świętych i jest wspaniałym miejscem do robienia zdjęć. Po przejściu mostu znajdziemy się na prawym brzegu rzeki i już tylko kawałek dzieli nas od przepięknego rynku staromiejskiego. Zwiedzimy Rynek z historycznymi kamienicami, ratuszem „noszącym” Zegar Orloj.  Podczas spaceru będziemy także na Vaclavskim Namesti, czyli Placu Wacława, głównej arterii miasta. Zobaczymy tu XVII-wieczny pomnik Św. Wacława, a będąc już o krok, wstąpimy także do Pałacu Lucerna, w którym znajduje się ironiczne nawiązanie do rzeźby z Placu Wacława – rzeźba Davida Cernego „Koń”. Tutaj przewidziany jest czas wolny na obiad – około 1 godziny.

Powrót w godzinach nocnych. Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Cena 180 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika. Dodatkowo płatne bilety wstępu: Zamek + Złota Uliczka 250 – 350 KC.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać