Zapoznaj się z ofertą

Berlin i Poczdam 2 dni

Data wycieczki:

8 - 9 czerwca 2024

Cena za osobę:

595 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 5.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 5.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), Wałbrzych o godz.5.25 (ul. Wieniawskiego 35), ze Świebodzic o godz. 5.40 (stacja paliw Orlen, ul. Świdnicka 60), ze Świdnicy o godz. 5.50 (Przychodnia Eskulap, ul. Zamenhofa 47). Planowany powrót, ostatniego dnia, około godz. 23.00.

Zapraszamy na podróż do stolicy Niemiec! Tym razem odwiedzimy jeszcze Poczdam, czyli stolicę Brandenburgii słynącą z przepięknych zespołów zabytkowych. Berlin to jedna z najciekawszych stolic Europy i największe miasto naszego zachodniego sąsiada. Poczdam to XVIII wieczna spuścizna dawnej, fryderycjańskiej świetności państwa. W Berlinie budynki kontrastują z nowoczesną architekturą, muzea przyciągają swymi walorami wielomilionowe tłumy oferując ciekawostki z różnych rejonów świata, natomiast Poczdam oczarowuje Pałacem Sanssouci, zgraną kompozycją architektury, na który ogromny wpływ mieli francuscy hugenoci. Atrakcyjność obu miejsc jest ogromna, a najważniejsze, że jest w zasięgu ręki:)

Dzień 1 

Przejazd do Berlina. W programie zobaczymy:

trzy symbole Berlina: Reichstag, Brama Brandenburska, Mur Berliński, reprezentacyjny salon Berlin „pod lipami” Unter den Linden, trzy berlińskie katedry: Berliner Dom, Francuska oraz św. JadwigiWyspę Muzeów wpisaną na światową listę UNESCO, wieżę telewizyjną, Kościół św. Mikołaja, Czerwony Ratusz. Potsdamer Platz z nowoczesną zabudową, nazywany berlińskim Manhattanem. Kościół Pamięci – który jest symbolem niszczycielskiej siły wojny, nazizmu i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Siegssäule – Kolumna Zwycięstwa, zwana przez berlińczyków Złotą Elzą. 

Po zwiedzaniu z przewodnikiem czas wolny na Ku`dammie – ulubionej ulicy handlowej Berlina. Po zwiedzaniu można tu usiąść wygodnie w przytulnej restauracji i zregenerować siły. Okazja do spróbowania berlińskich specjałów i skosztowania słynnego piwa Berliner Weiße. Możliwość zrobienia zakupów, nabycia niedrogich pamiątek.

Podczas zwiedzania przewidziano czas wolny około 2 godzin, na wejście do wybranych przez Państwa obiektów, (przewodnik umówi się z Państwem na konkretną godzinę w charakterystycznym miejscu po czasie wolnym).
W czasie wolnym możemy podejść do takich obiektów – nasze propozycje: 

Muzeum Pergamońskie – najsłynniejsze berlińskie muzeum, prezentujące skarby starożytności m.in cenny Ołtarz Pergamoński

Wstęp: dorośli 14 €, dzieci, studenci 6 € (w cenie audioguide w j.polskim) 

Altes Museum – słynące z kolekcji sztuki starożytnego Egiptu.

Wstęp: dorośli 10 €, dzieci, studenci 5 € (w cenie audioguide w j.polskim) 

Berlińskie Akwarium z wodnym światem – największe cylindryczne akwarium świata, które podziwia się ze specjalnej windy wwożącej na jego szczyt.

Wstęp: dorośli 19 €, dzieci 9 €, 

Wieża Telewizyjna – wjazd na kopułę widokową, najwyższego budynku w Niemczech, dumy Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Wstęp: dorośli 25 €, dzieci 15 €

Możliwość indywidualnej rezygnacji ze zwiedzania obiektów i czas wolny na Alexanderplatz.

Dzień 2 

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Poczdamu – miasta pałaców i ogrodów, będącego malowniczą rezydencją dynastii Hohenzollernów. Kilka pokoleń władców i ich architektów, stworzyło dzieło sztuki najwyższej rangi. Zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dla jednych Poczdam to „pruska Arkadia” dla innych „wojskowa Sparta”, każdy rozstrzygnie sam. Zwiedzanie m.in:

  • Sanssouci – nazwa letniego pałacu Fryderyka Wielkiego, rozległego parku i…marzenia, które spełnia się na oczach każdego odwiedzającego. Spacer romantycznymi alejkami do: Groty Neptuna, Rzymskich Łaźni, Oranżerii, Nowego Pałacu. Chwila na odpoczynek w cieniu Wielkiej Fontanny bądź też na ławeczkach przy Chińskiej Herbaciarni.
  • Urokliwa dzielnica holenderska, intrygująca rosyjska kolonia Aleksandrowka czy Kościół Francuski to dowód, że Poczdam to fascynujące miasto „o wielu twarzach”.
  • Pałac Cecilienhof – ostatni zamek Hohenzollernów był miejscem ostatniej konferencji pokojowej Wielkiej Trójki, na której rozstrzygano losy powojennej Europy.

W drodze powrotnej czas na zakupy w dużym centrum handlowym oraz przerwa na obiad. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena: 595 zł/os. – dzieci do 12 lat 10% zniżki,

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika. Cena nie obejmuje biletów wstępu dla chętnych: około 35 euro do zwiedzanych obiektów.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać