Zapoznaj się z ofertą

Zakopane i Morskie Oko 3 dni

Data wycieczki:

23 - 25 sierpnia 2024

Cena za osobę:

680 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 6.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 6.15 (przystanek od strony Tauron), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów). Planowany powrót: niedziela, ok. godziny 21.00 w Wałbrzychu.

Dzień 1

Przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach – jednej z najsłynniejszych ulic Podhala. Znajdują się tu piękne wille i chałupy góralskie, a także mnóstwo restauracji regionalnych. Wejdziemy na Cmentarz Zasłużonych Pęksowy Brzyzek, odwiedzimy kościół Św. Klemensa. Czas wolny ok. 2 godziny. W tym czasie chętni mogą wjechać na Gubałówkę, odwiedzić Muzeum Stylu Podhalańskiego,  czy udać się do restauracji. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 2

Wczesne śniadanie, przejazd autokarem do Palenicy Białczańskiej. Tutaj wchodzimy na Drogę do Morskiego Oka, a zarazem do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Przechodzimy przez Niżnią Polanę pod Wołoszynem, Wodogrzmoty Mickiewicza, Włosienicę, aby w końcu dotrzeć do Starego Schroniska nad Morskim Okiem i Schroniska PTTK Morskie Oko. W tym miejscu robimy godzinną przerwę. W tym czasie można zamówić obiad w schronisku, czerwonym szlakiem podejść do kapliczki Matki Boskiej od Szczęśliwych Powrotów, albo obejść jezioro i zrobić fajną sesję fotograficzną. Po czasie wolnym powrót tą samą drogą do Palenicy, wsiadamy do autokaru i wracamy na obiadokolację do pensjonatu.

Ważne Informacje:

  • droga z Palenicy do Morskiego Oka to ok. 9 km w jedną stronę – w 2 strony 18 km, czas przejścia w sumie to ok. 5 – 6 godzin;
  • trzeba zaopatrzyć się w trekkingowe lub sportowe obuwie;
  • każdy uczestnik powinien pamiętać, że jesteśmy w górach i powinien zaopatrzyć się w odpowiednią ilość płynów;
  • w razie załamania pogodowego biuro zastrzega sobie zmianę programu w drugi dzień imprezy turystycznej (alternatywnie inna trasa, pobyt w Zakopanem itp.)

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie. Około trzygodzinny pobyt na basenach z wodą termalną (baseny „Termy Podhalańskie”). Taka kąpiel jest dla naszego organizmu fantastyczną dawką energii i wspaniali potrafi pokrzepić;) Woda z term: zmniejsza otyłość, eliminuje bezsenność, pomaga w walce z chorobami układu krążenia, redukuje osłabienie i ból głowy, obniża stres, poprawia samopoczucie, poprawia przemianę materii. Planowany powrót do Wałbrzycha około godziny 22.00.

Cena: 680 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 2 noclegi, 2 śniadania (szwedzki stół), 2 obiadokolacje (serwowana do stolików), ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera opłaty za bilety do TPN i na termy: ok. 55 zł (płatne w autokarze).

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać