Zapoznaj się z ofertą

Licheń

Data wycieczki:

22 czerwca 2024

Cena za osobę:

210 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 5.00 (ul. Solicka/ Bar Zacisze), z Wałbrzycha z ul. Sikorskiego o godz. 5.15 (ul. Sikorskiego, przystanek autobusowy obok TAURON)), przejazd przez Świebodzice, Świdnicę i Wrocław (możemy z tych miast wziąć chętnych turystów).

Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

ZWIEDZANIE JEDNEGO Z NAJWAŻNIEJSZYCH SANKTUARIÓW W POLSCE.

W PROGRAMIE:

  • MIEJSCE OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ – LAS GRĄBLIŃSKI
  • BAZYLIKA MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
  • MSZA DLA CHĘTNYCH
  • KOŚCIÓŁ ŚW. DOROTY
  • CUDOWNE ŹRÓDEŁKO
  • GOLGOTA
  • CZAS WOLNY NA MODLITWĘ

Od 1850 roku, czyli od objawienia pasterzowi Mikołajowi Sikatce w Lesie Grąblińskim, nieprzerwanie ciągną tu pielgrzymi i potrzebujący w modlitwie aby prosić Matkę Bożą o pomoc w walce z przeciwnościami życia.

Pierwszym miejscem, które odwiedzimy będzie Las Grąbliński i kaplica z figurami pasterza i Matki Bożej. Następnie przejedziemy do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Znajdziemy tu sporo symboli, m.in. schody liczące 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa, 365 okien nawiązujących do ilości dni w roku. W centralnym ołtarzu zobaczymy obraz Matki Bożej Licheńskiej z drugiej połowy XVIII wieku. Obraz uważany jest za cudowny, a jego przedstawienie zachęca do zadumy i refleksji. Dla chętnych istnieje możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej. Zobaczymy „starszą część” Sanktuarium: grobowiec Tomasza Kłossowskiego, Mikołaja Sikatki, kaplicę Krzyża św., ważniejsze kaplice i pomniki. W zależności od sytuacji epidemiologicznej będzie możliwość zwiedzenia apartamentów papieskich (o tym zdecyduje administracja Sanktuarium bliżej terminu wyjazdu).

Przejdziemy później do kościoła Św. Doroty, a po jego zwiedzaniu zejdziemy do świętego źródełka, gdzie w sąsiadujących ze sobą kaplicach znajduje się studnia, oraz krany do nabierania wody. Woda ma moc uzdrawiającą udokumentowaną w źródłach historycznych. Następnym punktem programu będzie „Golgota”, czyli wzgórze, na które będzie można dojść Drogą Krzyżową. Są tu stacje z drogi męczeńskiej Chrystusa z różnymi pieczarami i kaplicami. Ze szczytu Golgoty rozpościera się piękny widok, m.in. na bazylikę, wieże kościołów św. Doroty i Matki Bożej Częstochowskiej.

Po zwiedzaniu czas wolny: na obiad w dowolnie wybranym prze siebie lokalu, na modlitwę/ zadumę i na zakup pamiątek. Powrót do Wałbrzycha/ Szczawna późnym wieczorem.

INFORMACJE DODATKOWE DLA UCZESTNIKÓW:

Poniżej przykładowe restauracje, w których można zjeść smaczny posiłek: Bar Betlejem, Pod Arkadami, Kawiarnia Arka, Bar w domu Pielgrzyma Nazaret, Bar Arka.

Gdyby ktoś z Państwa miał ochotę – można zabrać buteleczki/ pojemniki na wodę z cudownego źródełka.

Datki w obiektach sakralnych są dobrowolne.

Podany program jest ramowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wszelkie informacje o kolejności zwiedzania zostaną potwierdzone przez przewodnika wycieczki na miejscu.

Planowany powrót około godziny 22.00.

Cena: 210 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:
transport autokarem klasy LUX, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać