Zapoznaj się z ofertą

Drezno

Data wycieczki:

24 września 2023

Cena za osobę:

170 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna-Zdroju (Bar Zacisze) o godz. 6.00, z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego – Tauron) o godz. 6.15, Świebodzice o godz. 6.30 (przystanek na ul. Wałbrzyskiej 23 obok PSB Mrówka) Planowany powrót ok. 20.30.

Spacer po mieście Augusta Mocnego zaczniemy od obejrzenia Opery Sempera z zewnątrz. Jest to budynek dawnego teatru dworskiego odbudowanego na wzór tego z II połowy XIX wieku.

Był wzorowany na renesansie włoskim – dzisiaj jest to Saksońska Opera Państwowa. Barokową perełką, którą zobaczymy z bliska będzie Zespół Pałacowy Zwinger zaliczany do najpiękniejszych pałaców świata. Następnie Katedra Ewangelicka i Katedra Katolicka, które są wyraźnym świadectwem dawnych „przepychanek” religijnych – obie budowle robią niesamowite wrażenie pod względem smaczków architektonicznych. Zajrzymy do rezydencji królów Saksonii – Zamku Rezydencyjnego ze sławnym skarbcem – Grünes Gewölbe (wstęp jest płatny i dla chętnych). Tarasami Brühla przejdziemy na Altmarkt, gdzie zobaczymy odbudowane piękne eklektyczne kamienice. Na Altmarkt czas wolny ok. 2 godzin. W tym czasie można pójść na obiad, zakupy, bądź też wrócić do Zwingera i zwiedzić odpłatnie muzea (tutaj do wyboru: Galeria Starych Mistrzów, pawilon porcelanowy, pawilon matematyczno – fizyczny i Rüstkammer czyli zbrojownia).

Powrót w godzinach wieczornych, około 20.30.

Cena: 170 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje:
transport, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW, istnieje możliwość zwiedzania Muzeum w Zwingerze lub Zielonego Sklepienia w czasie wolnym – koszt ok. 14 euro.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać