Zapoznaj się z ofertą

Lipsk

Data wycieczki:

3 maja 2024

Cena za osobę:

250 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju godz. 5.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 5.15 (ul. Sikorskiego – Tauron), Wałbrzych o godz.5.25 (ul. Wieniawskiego 35), ze Świebodzic o godz. 5.40 (stacja paliw Orlen, ul. Świdnicka 60), ze Świdnicy o godz. 5.50 (Przychodnia Eskulap, ul. Zamenhofa 47). Planowany powrót, ostatniego dnia, około godz. 23.00.

Lipsk to zaraz po Berlinie drugie pod względem wielkości miasto Wschodnich Niemiec. Swoje początki zawdzięcza Słowianom Łużyckim, którzy założyli tu osadę i nazwali ją Lipa. Jeszcze w XI wieku Lipsk należał do Bolesława Chrobrego, a kolejne lata historii Lipska mocno przeplatały się z historią naszego kraju. Jest tu sporo polskich akcentów: unia personalna polsko – saska z 1697 roku, królowie elekcyjni Polski: August II Mocny i August III Sas, słynna Bitwa Narodów z Księciem Józefem Poniatowskim. Lipsk to również światowa kolebka handlu, a prawa targowe sięgają XII wieku. Do dzisiaj odbywają się tu najważniejsze targi handlowe na świecie, połączone z ważnymi kongresami i wydarzeniami światowej rangi. Do tego nie sposób nie dodać muzyki i światowej sławy kompozytorów i muzyków – choćby Johanna Sebastiana Bacha czy Wagnera, którzy z Lipskiem na zawsze już będą związani.

W programie:

Pomnik Bitwy Narodów – uznawany za największy w Europie monumentalny pomnik mierzący 91 m. upamiętnia bitwę pod Lipskiem w 1813r. w której Napoleon poniósł klęskę – zwiedzimy wnętrza pomnika.

Godzinny Rejs łodziami po Białej Elsterze i kanale Karla Heinego, w czasie którego zobaczymy industrialną architekturę Lipska, m.in. most jazowy Palmengartenwehr, most Könneritzbrücke, czy wspaniałe zabytki przemysłowe fabryki Buntgarnwerke. 

Po rejsie zwiedzimy centrum miasta: Rynek z renesansowym ratuszem, budynkiem dawnej giełdy i malowniczymi pasażami handlowymi. Zwiedzimy również handlowo – restauracyjny Pasaż Mädlera z przeszklonym sklepieniem i secesyjnymi dekoracjami, w piwnicach którego znajduje się restauracja „Auerbachs Keller” – miejsce akcji Fausta – to tutaj wg. Goethego pomieszkiwał Mefistofeles. W pobliżu warto również zerknąć na: Starą Wagę, Starą Giełdę oraz dom handlowy Specks Hof. Zobaczymy kościół św. Tomasza i pomnik Jana Sebastiana Bacha, który dawał swe koncerty w tymże kościele. Nieopodal zobaczymy Nowy Ratusz – wyglądający jak zamek oraz nowoczesne budynki Uniwersytetu Lipskiego (studiowała tu kanclerz Angela Merkel) i drapacza chmur City-Hochhaus z tarasem widokowym na 31 piętrze, z którego zobaczymy całą panoramę Lipska z Operę Lipską i Placem Augusta. Dalej przejdziemy pod kościół św. Mikołaja – miejsce protestów zwolenników zjednoczenia Niemiec w latach 80 XX wieku. Czas wolny na indywidualny spacer lub zakupy w gmachu Dworca Głównego, który sam w sobie jest perłą architektury i mieści wielką galerię handlową.

Wieczorny powrót do Wałbrzycha.

Cena: 250 zł/os. – dzieci do 12 lat 10% zniżki,

Cena zawiera: transport autokarem, ubezpieczenie, usługę licencjonowanego przewodnika. Cena nie obejmuje biletów wstępu około 32 euro do Pomnika Bitwy Narodów, wieżowca City-Hochhaus, rejsu łodziami po rzece.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać