Zapoznaj się z ofertą

Czeski Krumlov

Data wycieczki:

22-23 czerwca 2024

Cena za osobę:

590 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju o godz. 6.00 (ul. Solicka/Bar Zacisze), z Wałbrzycha o godz. 6.15 (ul. Sikorskiego – Tauron). Planowany powrót w niedzielę ok. godz. 21.00.

Dzień 1

Czeski Krumlov to obok Pragi najczęściej odwiedzane miasto w Czechach. Średniowieczne miasteczko na pograniczu z Austrią, wkomponowane jest w zakola Wełtawy. Krumlov może się „pochwalić” olbrzymim zamkiem (40 budynków i obiektów pałacowych z 5 dziedzińcami), romantycznymi uliczkami i centrum miasta, które w 1992 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W czasie naszego pobytu w Krumlovie zobaczymy zamek, jego renesansowe wnętrza i dziedzińce z ogrodami, płaszczowy most (piętrowy most z zabudowaniami). A także: dzielnicę Latran – najstarsza część starówki – tutaj mieszkała niegdyś służba zamkowa. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: gotycki kościół pw. Św. Wita, renesansowy ratusz i słup maryjny, plac „Na louži” z domem Jakuba Krčina
Przejazd do miejsca zakwaterowania, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Hlubokiej.
Zwiedzanie Zamku w Hlubokiej nad Wełtawą. Projekt tego królewskiego neogotyckiego zamku wzorowany był na rezydencji w Windsorze, otoczony parkiem angielskim nawiązuje do najdoskonalszych europejskich założeń. Zwiedzimy jego wnętrza trasą „Pokoje reprezentacyjne”.
Przejazd do Czeskich Budziejowic – spacer po starym mieście i zwiedzanie browaru Budweiser wraz z degustacją piwa. Powrót do Wałbrzycha około godz. 21.00

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności odwiedzanych obiektów!

Cena: 590 zł/os.
Zawiera: przejazd autokarem, opiekę przewodnika, 1 nocleg, 1 śniadanie (szwedzki stół), ubezpieczenie KL i NNW.

Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 700 koron normalny, 470 koron seniorzy i studenci, 200 koron dzieci do 17 lat.
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać