Zapoznaj się z ofertą

Śnieżka i Jańskie Łaźnie

Data wycieczki:

19 maja 2024

Cena za osobę:

120 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka 1,Bar Zacisze) o godz. 7.00, wyjazd z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego, przystanek od strony Tauron) o godz. 7.15. Powrót ok. 20.00.

Przejazd do Jańskich Łaźni. Ścieżka w koronach drzew karkonoskich powstała na zboczu Góry Czarnej w Jańskich Łaźniach, na peryferiach Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to widokowo – przyrodnicza platforma poprowadzona wśród drzew. Jej długość to ok. 2 km, na wysokości 23 metrów, zwieńczona jest 45 metrową wieżą górującą nad lasem. Uatrakcyjnieniem ścieżki są punkty widokowe, tablice informacyjne, „rogi adrenaliny” (przejścia o innej strukturze niż reszta ścieżki). Na ścieżkę mogą wybrać się Państwo z dziećmi – platforma jest bezpieczna, zabezpieczona siatką i barierkami. Dodatkową atrakcją jest tutaj plac zabaw.

Kolejnym punktem programu jest Śnieżka. Wybierzemy się na spacer na najwyższą górę Sudetów – Śnieżkę (1602 m n.p.m.). Nasz spacer zaczniemy w niezwykle malowniczej miejscowości Pec pod Sněžkou. Po około 3 – 4 godzinnym spacerze zdobędziemy szczyt, Śnieżkę. Na szczycie będzie możliwość skorzystania z bufetu w budynku obserwatorium meteorologicznego.

Do Peca wrócimy kolejką gondolową, która oprócz odpoczynku, zagwarantuje nam także przepiękne widoki.

Cena: 120 zł/os. – dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje: transport, ubezpieczenie, opiekę przewodnika górskiego)
Dodatkowo płatne bilety na kolejkę gondolową: 180 koron (dorośli), 160 koron (młodzież i emeryci), 80 koron (dzieci). Ścieżka koronami drzew: 220 koron (dorośli), 180 koron (dzieci 3 – 14 lat)
Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać