Zapoznaj się z ofertą

Zamek Czocha i Świeradów

Data wycieczki:

11 maja 2024

Cena za osobę:

110 zł/os.

Wyjazd ze Szczawna – Zdroju (ul. Solicka 1,Bar Zacisze) o godz. 7.00, wyjazd z Wałbrzycha (ul. Sikorskiego, przystanek od strony Tauron) o godz. 7.15. Powrót ok. 20.00.

Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie Zamek Czocha malowniczo położony nad Jeziorem Leśniańskim. Zamek Czocha powstał jako zamek obronny, strzegący granicy. Dziś przyciąga wielu turystów. Z uwagi na swoją tajemniczo-magiczną aurę nazywany jest polskim Hogwartem. Tworzono tu także polską adaptację Wiedźmina. Miesięcznik National Geographic Traveler w roku 2012 wybrał Zamek Czocha jako jeden z 7 nowych cudów Polski.
Z przewodnikiem zwiedzimy zamkowe komnaty, a w chwili czasu wolnego będziecie mogli napić się kawy na dziedzińcu.

Po zwiedzaniu Zamku, pojedziemy do Świeradowa – Zdroju – urokliwego uzdrowiska położonego w sercu Gór Izerskich.
Przespacerujemy się deptakiem, wejdziemy do Hali Spacerowej, zobaczymy Dom Zdrojowy, przejdziemy Parkiem Zdrojowym i tarasami. Na koniec pobytu w Świeradowie – wieża widokowa Sky Walk – najwyższa w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w chmurach. Sky Walk to ponad 60 metrów wysokości i 3 km ścieżki. Z wieży wspaniale widać Stóg Izerski, uzdrowisko i Karkonosze!

Cena: 110 zł/os. dzieci do lat 12 – 10% zniżki, obejmuje: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, usługę przewodnika. Nie obejmuje biletów wstępu na platformę widokową: grupowy powyżej 25 osób 49 zł/os. Biletów do zamku Czocha: normalny: 35 zł/os. i ulgowy 27 zł/os.

Informacja:
Każda grupa jest obsługiwana przez licencjonowanego pilota, bądź przewodnika z państwowymi uprawnieniami. Każda grupa jest ubezpieczona w WIENER Towarzystwo Ubezpieczeń na kwotę: NNW (10.000 zł ), KL (20.000 euro).

Mogą Ci się spodobać